ORION Instantní platba: peníze za faktury hned

ORION Instantní platba je služba, která umožňuje snadno a flexibilně vylepšit financování firem podle jejich aktuálních potřeb. Zapomeňte na drahé banky. Služba je určena malým i větším firmám, které potřebují urychlit tok peněz pro své podnikání. Na rozdíl od bankovního faktoringu vám umožňuje optimalizovat míru a čas financování.

Instantní platba je jediná finanční služba na tuzemském trhu, která umí zpracovávat a financovat elektronické originály dokladů s využitím  EDI, čímž odpadá zátěž v podobě množství papírové administrativy. Celý proces financování je tak velmi rychlý, spolehlivý a nenáročný.

S čím ORION Instantní platba pomáhá firmám, se dozvíte ve videu
Jaké jsou výhody ORION Instantní platby

Financování využíváte jen tehdy, kdy je skutečně potřebujete.

75

75 % pohledávky obdržíte ihned, zbytek po proplacení faktury odběratelem.

Peníze na účtu můžete mít již během 3 dnů.

0,5 % z nominální hodnoty může být cena úroku díky aukci nebankovního kapitálu.

 

Jak funguje ORION Instantní platba

V ORION EDI vyberete jeden nebo více obchodních případů, u kterých potřebujete získat finanční prostředky dříve, než po skončení splatnosti související faktury. Jedním klikem rozhodnete o proplacení pohledávky. Následně dojde k postoupení pohledávky, která je profinancována prostřednictvím tzv. investiční aukce. S pomocí investiční aukce nalezneme investora, který nabízí nejnižší úrok pro financování pohledávky.

Do 3 dnů od zadání instantní platby je vám proplaceno 75 % hodnoty pohledávky.

Zbylých 25 % po zaplacení odběratelem.

Konsolidační centrum ORION® se postará o vytvoření, předání, elektronické podepsání a důvěryhodnou archivaci souvisejících dokumentů. Informace o stavu obchodního případu a jeho konečném vypořádání si přehledně zobrazíte přímo v aplikaci ORION®.

Schéma ORION Instantní platba

Rychlé, pružné a jednoduché financování

Na rozdíl od faktoringu neobsahuje ORION Instantní platba žádné paušální podmínky pro postupování pohledávek a související administrativa je omezena na minimum. Originály dokladů obchodního případu jsou spolehlivě zpracovány a důvěryhodně archivovány v elektronické podobě v konsolidačním centru ORION®, které již používáte pro EDI komunikaci. Aktivace zdarma. Žádné další poplatky, na které jste zvyklí u bank.

Soubory ke stažení